Image1\
 

   W dniu 5 listopada 2019 r. na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wąbrzeźnie przeprowadzone zostały warsztaty tematyczne „ZASADY POSTĘPOWANIA RATOWNICZEGO PODCZAS ZDARZEŃ Z UDZIAŁEM SAMOCHODÓW Z NAPĘDEM ELEKTRYCZNYM”. Warsztaty przeznaczone były dla strażaków PSP i OSP z terenu powiatu wąbrzeskiego.
    Dzięki uprzejmości Komendanta Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu oraz firm MERCEDES-BENZ POLSKA i SUB-TRUCK, uczestnicy warsztatów mieli możliwość skorzystania z najbardziej aktualnego stanu wiedzy z ratownictwa oraz technologii napędów elektrycznych.
    Podczas zajęć warsztatowych do dyspozycji był nowy produkt Mercedes-Benz, czyli samochód dostawczy z napędem elektrycznym eVito. Techniczne informacje dotyczące rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych przedstawił Pan Ryszard Górski z firmy SUB- TRUCK.

    Tematykę od strony ratownictwa przedstawił kpt. Janusz Ziemniczak, wykładowca ze Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, który jest specjalistą z zakresu szeroko pojętej tematyki ratownictwa technicznego. Przedstawił on zasady postępowania i rodzaje zagrożeń, które mogą występować w przypadku działań ratowniczych i gaśniczych w związku z wypadkami i kolizjami samochodów z napędem elektrycznym i hybrydowym.
     Były to pierwsze warsztaty szkoleniowe w ramach dłuższego cyklu, który Komenda Powiatowa PSP w Wąbrzeźnie planuje prowadzić, z zakresu obejmującego zagrożenia i zasady postępowania ratowniczego podczas kolizji i wypadków z udziałem pojazdów wyposażonych w alternatywne źródła napędu.

 
 
 
 
 

Copyright © 2011 - Joomla Templates modified by Gorczynski Design All Rights Reserved

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Jeśli wyrażasz na to zgodę kliknij OK.

EU Cookie Directive Module Information