Image1\
 

     25 października 2019 roku w sali kolumnowej Wąbrzeskiego Domu Kultury odbyła się debata społeczna „Bezpieczny Senior”. W debacie wzięli udział funkcjonariusze Komendanty Powiatowego Policji w Wąbrzeźnie funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wąbrzeźnie oraz pracownicy grupy Nowy Szpital w Wąbrzeźnie.

W spotkaniu uczestniczyli seniorzy z powiatu wąbrzeskiego oraz Starosta Wąbrzeski Krzysztof Maćkiewicz, Burmistrz Wąbrzeźna Tomasz Zygnarowski, Komendant Powiatowy Policji w Wąbrzeźnie insp. Mirosław Joppek, Zastępca Komendanta nadkom. Krzysztof Lenartowski, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Wąbrzeźnie bryg. mgr inż. Ireneusz Wiśniewski, Komendant Straży Miejskiej w Wąbrzeźnie Krzysztof Grzybek.

Podczas spotkania poruszane były tematy związane z zagrożeniami na jakie są narażeni seniorzy. Funkcjonariusz Policji omówił jak ustrzec się przed wszelkiego rodzaju naciągaczami, oszustami.

Funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej omówił zagadnienia związane z zagrożeniami sezonu grzewczego. Zostały przedstawione główne przyczyny powstawania pożarów w budynkach mieszkalnych, jak im zapobiegać oraz jak duży wpływ na nasze bezpieczeństwo może mieć czujka dymu. Seniorzy zostali również poinformowania o właściwościach tlenku węgla, jak powstaje ten gaz i jaki ma wpływ na organizm ludzki. Podczas prelekcji udzielono informacji gdzie należy montować czujnik tlenku węgla, co zrobić gdy zostanie wykryty czad oraz jak należycie dbać o urządzenia grzewcze i instalacje w budynkach.

Podczas ostatniej części debaty ratownik medyczny omówił założenia akcji „Koperta Życia”.

 

 
 
 
 
 

Copyright © 2011 - Joomla Templates modified by Gorczynski Design All Rights Reserved

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Jeśli wyrażasz na to zgodę kliknij OK.

EU Cookie Directive Module Information