Image1\
 

„Ognik” to interaktywna sala edukacyjna zaaranżowana w pomieszczaniach tutejszej komendy, gdzie specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej przekazują dzieciom wiedzę oraz informacje dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Poruszane tematy podczas zajęć obejmują zasady

bezpiecznego obchodzenia się z ogniem, uświadamianie zagrożeń z jakimi możemy spotkać się na co dzień, naukę prawidłowego zgłoszenia zdarzenia, podstaw pierwszej pomocy, czy zasad właściwej ewakuacji. W trakcie zajęć zwracamy również uwagę na naszą przyrodę – uczymy dbałości o las, wodę czy czyste powietrze.

Interaktywne i bogate wyposażenie sali edukacyjnej oraz przygotowane wcześniej modelowe scenariusze tych wyjątkowych lekcji, na pewno dają gwarancję skuteczności. Pozwalają także w oryginalny i ciekawy sposób przekazać niezwykle istotne wiadomości oraz umiejętności.

Dzieci uczą się w warunkach kontrolowanego zagrożenia z możliwością poznania właściwych sposobów reagowania.

Dzięki naszym zajęciom dzieci nauczyły się jak unikać zagrożeń w swoim otoczeniu, co można w nim poprawić, aby podnieść poziom bezpieczeństwa swojego i swoich bliskich, a także jak prawidłowo

zareagować w przypadku zagrożenia.

W I półroczy 2019 roku ścieżkę edukacyjną „Ognik” przeszło 758 dzieci oraz 249 osób dorosłych.

Zapraszamy kolejne chętne grupy.

 
 
 
 
 

Copyright © 2011 - Joomla Templates modified by Gorczynski Design All Rights Reserved

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Jeśli wyrażasz na to zgodę kliknij OK.

EU Cookie Directive Module Information